Pilates Matwork

Pilates – krótka historia…

Pilates Matwork

Pilates to metoda ćwiczeń fizycznych opracowana przez Josepha Pilatesa na początku  XX wieku. Jest metodą holistyczną, bazującą na filozofiach Wschodu i Zachodu. Skupia się na całym ciele, nawet na kostkach i stopach. Żadna grupa mięśni nie jest przeciążana względem drugiej.

Są to ćwiczenia, które wymagają od nas wysokiej koncentracji i skupienia, polegają na  wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu.

 

Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń można wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza, a chód lekki i pełen gracji.

Kolejne plusy tej metody to nauczenie się prawidłowego oddychania podczas treningu oraz wyrobienie nawyku prawidłowej postawy.

Pilates łączy więc ćwiczenia fizyczne z koncentracją umysłu i kontrolą oddechu. W rezultacie otrzymujemy program fitness dla umysłu i ciała, który pozwala uzyskać nie tylko wspaniałą sylwetkę, ale także równowagę psychiczną i uczuciową, uspokaja i odświeża.

Jednakże Pilates – to przede wszystkim doskonały trening na wzmocnienie tzw. „mięśni środka”. Mocne „centrum” = zdrowy kręgosłup.

 

 

 

Pin It on Pinterest